Voetbalweekend: geen periodetitel voor MMO ondanks overwinning, alleen Kickers verliest

Foto: Leidenamateurvoetbal

KAAG EN BRAASSEM - MMO is er ondanks een overwinning net in geslaagd om de eerste periodetitel te winnen in de 5e Klasse A. Verder maakt ROAC een mooie sprong op de ranglijst na een klinkende 0-3 overwinning.

Ook EMM doet goede zaken. In de hoofdstad wordt met met 0-3 gewonnen en zo mengt de ploeg van Jan de Koning zich volop in de titelstrijd.

Woubrugge doet wat het moet doen en verslaat Football Factory in de 5e Klasse A. Voor Kickers wordt de situatie alleen maar benauwder: in Leimuiden pakt SEP de drie punten.

Uitslagen en statistieken

3e Klasse B | afc DWS - EMM'21: 0-3

Het balbezit is in Amsterdam voor de thuisploeg. In de hoofdstad zakt EMM in en wacht het geduldig op de kansen. Er komt er uiteindelijk een nadat Stijn Rietbroek de bal met een mooie pass de bal aan de mee opgekomen Nadal Wesselman geeft. De rechtsback zet EMM vervolgens op voorsprong met een mooi stiftje.

Al snel in de tweede helft is het de man van de assist bij de 1-0 die de voorsprong verdubbelt. Ook de 3-0 komt op naam van Rietbroek. Kort daarvoor wordt een Amsterdammer met een rode kaart naar de kleedkamer gestuurd.

'Een fantastische week voor ons: vorige week waren we in staat onze kansen te benutten en haalden we uit. Dat smaakt naar meer', aldus trainer Jan de Koning na afloop tegenover mediapartner Leidenamateurvoetbal. Bovenin de 3e Klasse B is het ontzettend spannend: EMM staat op plek vier met twee punten achterstand op koploper Buitenveldert. Zij speelden echter wel één wedstrijd minder.

Scoreverloop: 0-1 Nadal Wesselman, 0-2 Stijn Rietbroek, 0-3 Stijn Rietbroek.

Zondag 3e Klasse B | TOS-Actief - ROAC: 0-3

Na vijftien minuten spelen opent Yoek Bentvelzen de score in Amsterdam op aangeven van Bart Hoogenboom. Na een halfuur spelen is het diezelfde Hoogenboom die tekent voor de 0-2.

Na de rust komt de thuisploeg wat beter in de wedstrijd. De Amsterdammers scoren echter niet. Vijf minuten voor tijd zet de ingevallen Thomas van Veen de 0-3 eindstand op het scorebord: zijn voorzet verdwijnt via de paal in het doel. 'Een afgetekende overwinning waar we zeer content mee zijn', meent Bart Jansen, de trainer van ROAC. Zijn ploeg klimt naar de vijfde plaats op de ranglijst.

Scoreverloop: 0-1 Yoek Bentvelzen, 0-2 Bart Hoogenboom, 0-3 Thomas van Veen.

5e Klasse A | SVO Buytenpark - MMO: 0-3

Jelle van Tol is de eerste naam die op het scoreformulier verschijnt: hij promoveert een assist van Ricardo Ouwerkerk tot doelpunt. Len van der Hoorn verdubbelt vervolgens de voorsprong na een fout van de Zoetermeerse doelman. Zo is de ploeg uit Hoogmade voor even virtueel periodekampioen.

Zo ver komt het niet omdat koploper sv Ommoord na een moeizame eerste helft uiteindelijk met 1-6 wint op bezoek bij Hazerswoudse Boys. Thomas Bakker schiet MMO in het tweede bedijf naar een 0-3 overwinning. De ploeg van Yorick Boon eindigt hierdoor als tweede in de eerste periode. Het gat met koploper Ommoord bedraagt nog altijd slechts twee punten. 

Scoreverloop: 0-1 Jelle van Tol, 2-0 Len van der Hoorn, 3-0 Thomas Bakker.

5e Klasse A | VV Woubrugge - Football Factory: 2-1

Thijs Peters is goud waard voor de thuisploeg nadat hij in de eerste helft een Leidse inzet van de doellijn haalt. Woubrugge gaat echter met een achterstand aan de thee door een corner die door de spits van Football Factory in de bovenhoek wordt gekopt.

Voor onze verslaggever is het niet helemaal duidelijk wie vervolgens voor de gelijkmaker tekent: verdediger Thijs Peters of een eigen doelpunt van de bezoekers zorgt er in ieder geval voor dat een 1-1 tussenstand op het scorebord kan worden getekend. In de extra tijd van de wedstrijd redt Dennis Boer vanaf elf meter de drie punten, nadat Gino Rolfes in het strafschopgebied onderuit wordt gehaald.

De ploeg van trainer Joey Rietbroek staat ondanks de zege nog steeds op de derde plek, twee punten achter MMO. Komend weekend gaat Woubrugge op bezoek in Hoogmade met als inzet de tweede plek op de ranglijst.

Scoreverloop: 0-1, 1-1 Thijs Peters, 2-1 Dennis Boer.

5e Klasse A | Kickers '69 - SEP: 2-3

Dankzij slordig verdedigen van Kickers zijn het de bezoekers die op voorsprong komen. Na een halfuur spelen krijgt SEP een strafschop die wordt benut. Dankzij een doelpunt van Adriaan Roos staat het bij rust 1-2.

Kickers vliegt uit de kleedkamer. Echter komen de bezoekers op een 1-3 voorsprong. Brian van Vliet zorgde kort daarna voor opnieuw de aansluitingstreffer. De gelijkmaker komt er echter niet, mede doordat Peter Hup vlak voor tijd een opgelegde kans mist. De ploeg van Angelo Leverock staat een na laatste in de 5e Klasse A. Alleen het nog puntloze dvv Delft staat nog onder de Leimuidenaren. 

Scoreverloop: 0-1, 0-2, 1-2 Adriaan Roos, 1-3, 2-3 Brian van Vliet.

Lees ook: De warming-up: beslissing valt voor MMO in eerste periode, EMM en ROAC naar Amsterdam

advertentie advertentie