Speciale editie van Eten met Veenders: ‘Het wordt gezellig druk’

KAAG EN BRAASSEM - Op zaterdag 27 juli vindt er een speciale editie van Eten met Veenders plaats. Normaal gesproken wordt er gegeten bij een van de verschillende restaurants uit de omgeving. Dit keer wordt het evenement omgetoverd tot Varen met Veenders. Die dag heeft de organisatie meerdere elektrische fluisterboten gehuurd om te varen door de polder en over het Braassemermeer.
Tijdens de tocht wordt op verschillende plekken aangemeerd. Dit biedt de bezoekers een kans om onderweg een terrasje te pakken. De tocht duurt van 10.30 uur tot 18.00 uur. Bezoekers worden aangemoedigd om hun eigen consumpties mee te nemen aan boord. 'Er zijn inmiddels al 23 aanmeldingen binnen. Het wordt gezellig druk!', aldus Kirsten Verdel van de organisatie. De opstapplaats voor de boottocht zal in Roelofarendsveen of Rijpwetering zijn. Kosten voor de boottocht bedragen 33 euro per persoon.
Ook is er in de zomervakantie nog een 'normale' editie van eten met Veenders. Deze vindt plaats op woensdag 28 augustus bij Restaurant Ryp in Rijpwetering. Het is de eerste keer dat het evenement daar wordt georganiseerd. Vanaf 18.00 uur ben je voor 29.50 euro welkom voor een driegangendiner. Voor deze avond zijn volgens Verdel al 41 aanmeldingen binnen.
Wat is Eten met Veenders?
Eten met Veenders is een vrijwillig initiatief dat maandelijks driegangendiners voor iedereen uit Roelofarendsveen en omgeving organiseert. Deelnemers zitten aan tafel met degenen met wie ze komen, maar ook met andere mensen, om zo op leuke wijze kennis te kunnen maken met nieuwe mensen uit de Veen en omgeving. Ook kinderen zijn nadrukkelijk welkom. Eén keer per avond wordt er van plek gewisseld, zodat mensen nog meer anderen kunnen leren kennen.
'De restaurants worden gevraagd om met lagere tarieven dan gebruikelijk te werken, zodat de ontmoetingsoptie zo laagdrempelig mogelijk kan worden gehouden', aldus Verdel. 'Het hoofddoel van Eten met Veenders - en ook van Varen met Veenders - is tweeledig: Het is een laagdrempelige manier om nieuwe mensen uit de buurt te ontmoeten. Bovendien is het gewoon leuk en gezellig! Ook komt er een héle speciale editie tijdens de kermis. Ik ga daar nu nog niks over verklappen.'
Aanmelden voor beide activiteiten kan via etenmetveenders@xs4all.nl.
Lees ook: Inwoners en bezoekers kunnen vanaf nu de geschiedenis van Kaag en Braassem herleven